Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest jedną z gałęzi prawa w której specjalizuje się Kancelaria Radcy Prawnego Eweliny Cicheckiej. Spora część porad prawnych, które udzielane są na co dzień w naszej Kancelarii związane są właśnie z zasadami dziedziczenia i zachowku. W ramach prowadzonych spraw z zakresu prawa spadkowego reprezentujemy klientów w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku oraz w sprawach o zachowek.

Stwierdzenie nabycia spadku

Po śmierci spadkodawcy wymagane jest dopełnienie różnego rodzaju formalności związanych ze sprawami majątkowymi. Aby móc rozporządzać spadkiem, potrzebne jest postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku bądź akt poświadczenia dziedziczenia.
Kancelaria pomaga zgromadzić odpowiednie dokumenty do sądu albo celem przedłożenia u notariusza. Ponadto udzielamy porad prawnych w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących przyjęcia bądź odrzucenia spadku.

Dział spadku

Często zdarza się, że spadek dziedziczy więcej niż jedna osoba. W takiej sytuacji konieczne może się okazać dokonanie działu spadku. Kancelaria udziela porad prawych w celu wybrania sposobu podziału dziedziczonego majątku, a także zapewnia wsparcie podczas kompletowania potrzebnych dokumentów. Reprezentujemy również klientów w sprawach o dział spadku przed sądem.

Zachowek

Zgodnie z kodeksem cywilnym, spadkobiercom ustawowym należy się zachowek, czyli rodzaj ochrony w postaci części wartości udziału w spadku w przypadku pominięcia spadkobiercy w testamencie albo w sytuacji przepisania całego majątku przez spadkodawcę za życia.
Kancelaria Radcy Prawnego Eweliny Cicheckiej prowadzi konsultacje dotyczące ustalenia osób uprawnionych do zachowku. Pamagamy również w przygotowaniu pozwu do sądu oraz reprezentujemy klientów na drodze postępowania sądowego a także do czasu wyegzekwowania należnego zachowku od osób zobowiązanych.

Powiązane artykuły

Profesjonalne porady prawne

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod numer 531-012-531
lub wypełnij formularz.

Opisz oczekiwany zakres porady prawnej. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Zapraszamy również na konsultacje do naszej kancelarii mieszczącej się na ulicy Aleja Wolności 10/3 w Kaliszu.

Wiadomość wysłana. Dziękujemy za kontakt.
Wystąpił błąd podczas przetwarzania formularza. Spróbuj za moment.